OBILJEŽAVANJE 25. OBLJETNICE VOJNO REDARSTVENE OPERACIJE „MASLENICA 93“
Autor: Josip Lučić, 24. 1. 2018.

U sklopu obilježavanja 25. obljetnice Vojno redarstvene operacije „Maslenica 93“ organiziran je svečani mimohod postrojbi sudionika operacije ulicama grada Zadra 22. siječnja 2018. godine. Na obilježavanje pozvani su učenici osmih razreda cijele Zadarske županije. Osmaši naše škole su sa vršnjacima OŠ Sukošan pratili svečani mimohod kod Arheološkog muzeja Zadar.

Učenici su sa svojim učiteljima razgledali izložbu naoružanja i opreme (balističke rakete Patrioti, vojni helikopter Kiowa i ostala borbena oprema) koja je povodom ove manifestacije upriličena na Zadarskoj rivi.

25. OBLJETNICA VOJNO REDARSTVENE OPERACIJE "MASLENICA 93"

Povodom obilježavanja 25.-te godišnjice Vojno-redarstvene operacije „Maslenica 93“ organiziran je svečani mimohod postrojbi sudionika Operacije. Mimohod je upriličen 22. siječnja 2018. godine, a krenuo je od spomenika hrvatskim braniteljima u uvali Jazine preko Branimirove obale, Gradskog mosta, Narodnog trga, Široke ulice do zadarske rive.

Na smotru su pozvani učenici osmih razreda čitave Zadarske županije. Među njima su bili i naši osmaši koji su uz mnoge druge građane mimohod pratili raspoređeni kraj Arheološkog muzeja Zadar. Nakon toga učenici su sa svojim učiteljima mogli razgledati izložbu naoružanja i opreme OSHR na Obali kralja Petra Krešimira IV. Tamo su bile smještene balističke rakete Patrioti, vojni helikopter Kiowa i ostala borbena oprema.

U obilasku i smotri vojske sudjelovala je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović s predstavnicima političkog i vojnog vrha. Oni su središnju svečanost održali u Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar.

napisala: Paola Burčul, 8. razred