« Ožujak 2024 »

Održan književni susret s Nadom Mihaljević
Autor: Josip Lučić, 28. 10. 2019.

U ponedjeljak 28. listopada 2019. u Domu kulture u Galovcu održan je književni susret  za učenike razredne nastave s Nadom Mihaljević.

Susret je organizirala školska knjižničarka u suradnji s nakladničkom kućom Lijevak iz Zagreba i na ovaj način naša škola je aktivno obilježila Mjesec hrvatske knjige.

Tom prigodom Nada Mihaljević je prezentirala svoje romane za djecu: Anđeo plišanih igračaka, Gospodar šećera i Junaci prašnjavog tornja.

Za roman Anđeo plišanih igračaka nagrađena je književnom nagradom Grigor Vitez za najbolju dječju knjigu.

U svojim knjigama autorica progovara o djeci s teškoćama u razvoju. U romanu Anđeo plišanih igračaka prikazano je odrastanje dječaka s poremećajem iz spektra autizma, dok je u romanu Gospodar šećera prikazan život dječaka  Mira oboljelog od dijabetesa.  U romanima glavni likovi nisu okarakterizirani kao drugačiji, već su iznimno voljeni. Okolina im je spremna pomoći.

Knjige ove autorice su iznimno vrijedne za sve one koji rade s djecom s teškoćama u razvoju, ali i za svu djecu jer će u njima probuditi senzibilitet i empatiju.

Izvor: Ana Bučić, knjižničarka