65. ŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA
Autor: Josip Lučić, 17. 3. 2023.

Jučer je naša škola bila domaćin 65. županijskog natjecanja Mladih tehničara. Ugostili smo 76 učenika i njihovih mentora iz 19 osnovnih škola naše županije. Prisustvovali su i članovi Zajednice tehničke kulture Zadarske županije i dva tehnička kluba (Foto kino video klub „Zadar“ i Radio klub Novi Bokanjac) kao dio prosudbenih povjerenstava ovog velikog natjecanja.

Natjecanje je otvoreno u Domu kulture Galovac, uz prigodnu svečanost naših učenika. Nakon otvorenja, natjecatelji su se razišli po učionicama škole i započeli natjecanje u 11 različitih disciplina: maketarstvu i modelarstvu, graditeljstvu, obradi materijala, strojarskim konstrukcijama, elektrotehnici, elektronici, automatici, fotografiji, modelarstvu uporabnih tehničkih tvorevina, radiokomunikacijama i robotskom spašavanju žrtve.

Mladi tehničari su pokazali zavidna znanja i vještine. Bilo je zanimljivo gledati robote, kreativne konstrukcije, makete i razne uređaje koje su natjecatelji samostalno izrađivali. Slobodno možemo zaključiti da je jučer u školi bilo vrlo zanimljivo, radno i veselo.

Klikom pod "opširnije" možete vidjeti popise prijavljenih učenika po kategorijama te imena njihovih mentora odnosno članova prosudbenih povjerenstava, a u foto-galeriji pogledajte fotografije ovog događaja.