NAJBOLJI LIKOVNI RAD U ZADARSKOJ ŽUPANIJI - LIK 2015.
Autor: Josip Lučić, 2. 3. 2015.

Učenik 7. razreda naše škole Ivan Raspović osvojio je 1. nagradu na županijskoj razini Natjecanja - LIK 2015.

Od 174 rada pristigla na županijsko Natjecanje osnovnih škola, 10 najboljih ide na državno natjecanje. Prvu nagradu među njima osvojio je Ivan Raspović iz OŠ Galovac.

Da naši učenici imaju umjetničkih sklonosti dokazuje podatak da smo i prošle godine imali likovni rad predložen na državnu razinu Natjecanja LIK 2014. To je bio rad Maria Banića, prošlogodišnjeg učenika 8. razreda Područne škole Gorica.

Županijsko Natjecanje-izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2015.

U maloj dvorani Kazališta lutaka Zadar 28.02.2015. godine je otvorena  izložba likovnih radova učenika osnovnih škola  Zadarske županije i međužupanijska izložba učenika srednjih škola Zadarske i Šibensko-Kninske županije.

Od 174 rada pristigla na županijsko Natjecanje osnovnih škola  za izložbu su  odabrana 62 rada, od kojih 10 ide na državno natjecanje. Prvu nagradu  osvojio je Ivan Raspović iz OŠ Galovac, drugu Anđela Brkić iz OS Poličnik, a treću Sara Baričić iz OŠ Sveti Filip i Jakov.

Izložba će biti otvorena tjedan dana, nakon čega izabrani radovi putuju u Vukovar, ovogodišni grad-domaćin državnog Natjecanja-izložbe LIK 2015.

Rezultati županijske razine Natjecanja – LIK 2015.

Županijsko povjerenstvo radilo je u sastavu: Ljubica Duić, Emina Mijatović, Bojana Vukojević, Jelena Franulović i Ana-Marija Juričev-Martinčev. Na natjecanje je pristiglo 174 iz 23 osnovne škole te tri rada iz dvije srednje škole. Istraživački rad učenika rezultirao je kreativnim rješenjima visoke estetske vrijednosti u maniri pop-arta brišući formalne podjele na figurativno i apstraktno slikarstvo.U kategoriji 1A (likovna kultura) učenici su se izražavali u likovnoj tehnici tempere ili računalnoj grafici.

Županijsko povjerenstvo je odabralo deset radova koji idu na Državno natjecanje od čega su tri najuspješnija i nagrađena:

1.      Ivan Raspović, 7.razred, učitelj-mentor: Ankica Kovačić, OŠ Galovac

2.      Anđela Brkić, 8. razred, učitelj-mentor: Bogdan Mogilevskij, OŠ Poličnik, Poličnik

3.      Sara Baričić, 5.razred, učitelj-mentor: Sunčica Ivin-Mikulić, OŠ Sveti Filip i Jakov.

Ostali učenici koji idu na Državno natjecanje su:

4.      Paola Školjarev, 7.razred, učitelj-mentor: Patricija Pulig, OŠ Valentin Klarin, Preko

5.      Niko Perković, 5.razred, učitelj-mentor: Andrijana Markov, OŠ Juraj Baraković,   Ražanac

6.      Marta Pilipović, 8.razred, učitelj-mentor: Biljana Jelenković, OŠ Smiljevac, Zadar

7.      Petra Jukić, 8.r., učitelj-mentor: Patricija Pulig, OŠ Starigrad-Starigrad, Paklenica

8.      Mia Barešić, 8.r., učitelj-mentor: Emina Mijatović, OŠ Bartola Kašića Zadar

9.      Jan Perica, 8.r., učitelj-mentor: Sunčica Ivin-Mikulić, OŠ Zadarski Otoci, Zadar

10.   Aurora Brkljača, 5.r., učitelj-mentor: Nada Peraić, OŠ Šime Budinića.

U ime inovacija u nastavi likovne kulture Županijsko povjerenstvo je odlučilo da na Državno natjecanje pošalje rad nastao tehnikom računalne grafike, učenice Deni Lukačić, 8.r., učitelj-mentor Diana Vego, OŠ Biograd, Biograd na moru, kao poticaj i primjer u korištenju novih medija u nastavi likovne kulture.

U kategoriji 2A (likovna umjetnost) Županijsko povjerenstvo je odabralo jedan rad za Državno natjecanje:

-Bruna Čičin Šain, Gimnazija Antuna Vrančića, Šibenik, mentor -nastavnik: Ruža Sekso.