Akcija "Zelena Čistka 2015."
Autor: Josip Lučić, 21. 4. 2015.

I ove godine učenici i djelatnici škole sudjelovali su u akciji „Zelena čistka 2015.“. Akcija je za škole planirana u petak, 17. travnja 2015. Ova ekološka akcija se provodi u sklopu globalnog pokreta „Let's do it! World Cleanup 2015“.

Naša škole se ovoj akciji priključila u tjednu prije i poslije planiranog datuma na način da su učenici i njihovi učitelji provodili intenzivnije akcije čišćenja školskog okoliša.

O B A V I J E S T

Sudjelovanje u akciji „Zelena čistka 2015.“

Naša škola je zaprimila poziv za sudjelovanje u akciji „Zelena čistka  2015.“. Zelena čistka za škole se ove godine planira u petak, 17. travnja 2015.

Naša škola priključit će se ovoj akciji tako da razrednici povedu svoje učenike u akciju čišćenja na satu razrednika tokom ovog i naredanog tjedna prema dole navedenom rasporedu mjesta čišćenja. Akciji se mogu uključiti i ostali učitelji, ako ovu aktivnost mogu uklopiti u svoj nastavni sat.

Po završetku ovih aktivnosti škola će izvijestiti organizatore o broju sudionika i količinama skupljenog otpada, objaviti sudjelovanje škole u ovoj akciji na mrežnim stranicama škole, te eventualno poslati fotografije učesnika akcije tokom čišćenja.

Raspored mjesta čišćenja:

Matična škola Galovac

razredna nastava    - asfaltni put i zelene površine sjeverno od škole

V. I VI. razredi        -zelene površine južno i zapadno od škole(manji maslinik)

VII. I VIII. razredi    -asfaltnu površinu ispred škole i zelenu površinu istočno od škole (veći maslinik)

Područna škola Gorica

razredna nastava    -zelene površine iza škole i zapadno od škole

V razred                 -popločanu površinu, šetnicu do igrališta i školska igrališta,

VI razred                -zelenu površinu ispred škole (maslinik)

VII razred               - zelenu površinu do boćališta

U Galovcu, 13. travnja 2015.                                               Ravnatelj:Josip Lučić

Izvor: Novinarska skupina škole